Rektorzy lubelskich uczelni podsumowali Akcję “Przystanek Szczepienie”, mającej na celu promocję szczepień w środowisku akademickim. Oprócz władz wzięli w nim udział m.in.: prezydent Miasta Lublin Krzysztof Żuk, wojewoda lubelski Lech Sprawka.

Spotkanie odbyło się 23 grudnia br., w Lubelskim Urzędzie Wojewódzkim w Lublinie. Akcja trwała od końca września, zaszczepiono blisko 2700 osób.

Liczby może niektórym nie wydają się jeszcze bardzo wysokie. Pamiętajmy jednak, że poza nimi ważny jest przekaz medialny i presja, by się zaszczepić, bo to istotne narzędzie w walce z koronawirusem. Cieszę się, że nasz uniwersytet był chyba największym beneficjentem akcji, ponieważ cały czas prowadziliśmy zajęcia stacjonarnie – powiedział JM Rektor prof. Krzysztof Kowalczyk.

Wojewoda lubelski Lech Sprawka przekazał dyplom uznania dla Związku Uczelni Lubelskich, dziękując tym samym za zaangażowanie w walkę z pandemią Covid-19.

źródło zdjęć: Lubelski Urząd Wojewódzki w Lublinie

lublin.uw.gov.pl z dn.23.12.2021 r.
kurierlubelski.pl z dn. 23.12.2021 r.
TVP3 LUBLIN z dn. 23.12.2021 r.