24 października 2022 r. odbyło się uroczyste podpisanie listu intencyjnego w sprawie współpracy Uniwersytetu Przyrodniczego w Lublinie z V Liceum Ogólnokształcącym im. Marii Skłodowskiej-Curie w Lublinie.

List intencyjny podpisali: Prorektor ds. Studenckich i Dydaktyki – dr hab. Urszula Kosior-Korzecka, prof. Uczelni oraz Dyrektor V LO im. Marii Skłodowskiej-Curie – mgr Beata Jezierska. W  spotkaniu brali również udział: Dziekan Wydziału Medycyny Weterynaryjnej, dr hab. Iwona Puzio, prof. uczelni oraz Piotr Ruśniak – pedagog specjalny, doradca zawodowy.

Współpraca między dwoma instytucjami zakłada m.in.: prezentację oferty edukacyjnej i możliwości dalszego kształcenia na Wydziale Medycyny Weterynaryjnej, organizację zajęć dydaktycznych dla uczniów realizowanych w formie wykładów i warsztatów w obiektach uczelni lub za pomocą technik i metod kształcenia na odległość, jak również podejmowanie innych działań promocyjnych w zależności od potrzeb.

Współpracę z Liceum z ramienia Uniwersytetu będzie koordynować Wydział Medycyny Weterynaryjnej.

zdjęcia: Alicja Jaroszewska DRiP