29 listopada 2022 r. w Uniwersytecie Przyrodniczym w Lublinie został podpisany list intencyjny z IX Liceum Ogólnokształcącym im. Mikołaja Kopernika w Lublinie, który jest kontynuacją inicjatywy zacieśniania współpracy ze szkołami województwa lubelskiego.

List intencyjny w sprawie współpracy podpisali Prorektor ds. studenckich i dydaktyki UP w Lublinie, dr hab. Urszula Kosior-Korzecka, prof. Uczelni oraz Dyrektor IX LO mgr Radosław Borzęcki, a także patroni honorowi nawiązywanej współpracy:

Rektor UP w Lublinie, prof. dr hab. Krzysztof Kowalczyk
i Zastępca Prezydenta Miasta Lublin Oświaty i Wychowaniadr Mariusz Banach.

Ponadto w spotkaniu udział wzięli Dziekan Wydziału Agrobioinżynierii prof. dr hab. Barbara Kołodziej, dr hab. Justyna Bohacz, prof. Uczelni, mgr inż. Michał Możejko, pedagog szkolony dr Dorota Tkaczyk wraz z uczniami oraz pracownicy Biura Rekrutacji i Promocji Kształcenia.

Otwierając spotkanie dr hab. Urszula Kosior-Korzecka, prof. Uczelni podkreśliła, że oferta edukacyjna Uniwersytetu jest bardzo atrakcyjna, a przyszli kandydaci mogą wybierać spośród 54 kierunków studiów. Dr Mariusz Banach zwracając się do obecnej młodzieży wyraził nadzieję, że dzięki tej współpracy będą mieli okazję poznać Uniwersytet, co w przyszłości ułatwi im podjęcie decyzji dotyczącej dalszej ścieżki edukacyjnej.

IX Liceum Ogólnokształcące im. Mikołaja Kopernika w Lublinie kształci według najlepszych programów i wzorów. W 2022 roku Szkoła obchodzi 50-lecie swojego istnienia.

Zdjęcia: Alicja Jaroszewska / DRiP