Piknik Naukowy XIX Lubelskiego Festiwalu Nauki 2023!

Już w najbliższą sobotę 23.09.2023 r. spotkamy się na Lubelskim Pikniku Naukowym 2023! Tegoroczna XIX edycja LFN odbędzie się w przestrzeni Targów Lublin. W godzinach 10-16 uczestnicy mają szansę na wyjątkowe spotkanie z nauką. Uniwersytet Przyrodniczy w Lublinie przygotował aż 12 projektów edukacyjnych. Gospodarzem XIX LFN jest Katolicki Uniwersytet Lubelski.

Zobaczcie, jakie projekty m.in. dla Was przygotowaliśmy:

Odkrywamy DNA zwierząt –  zaobserwuj rozdział elektroforetyczny DNA pochodzący od różnych gatunków zwierząt, skonstruuj modelową cząsteczkę DNA, ułóż kariotypy wybranych gatunków zwierząt.

DOGadajmy się, o komunikacji w świecie psów – czy umiesz porozumieć się z własnym czworonogiem? Czy rozumiesz wysyłane przez niego komunikaty?

Po korze i po kolorze – jakie to drzewo? Warsztaty pozwolą Ci poznać fascynujący świat roślinnych barw, kształtów i faktur.

Ogrody w filiżance –  wykonaj miniaturową aranżację ogrodową.

Z miłością do książek i kwiatów, czyli Bookcrossing i Plantcrossing w bibliotece.

Na scenie od godz.:10:00 do 16:00 odbędą się takie wydarzenia jak: Nauka to Lubię, Soundbeam, Kuchnia Molekularna, Kapsuła Zmysłów, Konkursy dla dzieci z nagrodami: wygraj swojego robota oraz Food Tracki.

Wydarzenie będzie transmitowane na żywo i dostępne online dla tych, który nie będą mogli uczestniczyć osobiście razem z nami.

Więcej wydarzeń Lubelskiego Pikniku Naukowego 2023