Wystawa „Pasją malowane”

13 listopada 2023 r. w czytelni Biblioteki Głównej Uniwersytetu Przyrodniczego w Lublinie odbyło się uroczyste otwarcie wystawy malarstwa Ireny Winiarczyk.

autorka wystawy w towarzystwie Prorektor ds. Studenckich i dydaktyki
Wystawę pt. „Pasją malowane” otworzyła dyrektor Biblioteki Głównej UP w Lublinie dr Paulina Studzińska-Jaksim, bibliotekarz naukowy. Na otwarciu obecna była również Prorektor ds. Studenckich i Dydaktyki dr hab. Urszula Kosior-Korzecka, prof. uczelni.

otwarcie wystawyPrace można obejrzeć do 15 grudnia 2023 na II piętrze czytelni Biblioteki Głównej (ul. Akademicka 15). Wstęp wolny.

jedna z pracIrena Winiarczyk to wieloletni pracownik Uniwersytetu Przyrodniczego w Lublinie. Malarstwem zajmuje się od sześciu lat. Swoje obrazy tworzy za pomocą techniki olejnej. W prezentowanych dziełach przeważa realizm, ale znajdziemy również kilka prac impresjonistycznych, opartych na wykorzystaniu brył geometrycznych.

Zdjęcia: Damian Bartnik /DRiP