Noc Biologów 2024 Uniwersytetu Przyrodniczego w Lublinie

12 stycznia 2024r. w budynkach Uniwersytetu Przyrodniczego w Lublinie odbędzie się Noc Biologów. Hasłem przewodnim tegorocznego wydarzenia jest: „Tajemnice życia od komórek do biosfery”.

W godzinach 16:00 – 20:00 w Rektoracie (Akademicka 13) oraz w budynkach przy ul. Akademickiej 15 odbędą się warsztaty, wykłady, pokazy i zajęcia laboratoryjne dotyczące świata roślin i zwierząt.

Uczestnicy będą mieli okazję między innymi: poznać budowę skrzydeł motyli; obejrzeć pod mikroskopem organizmy wybranych owadów, pajęczaków i stawonogów; wykonać własną kulę zbożową do dokarmiania ptaków możliwą do zawieszenia w ogrodzie lub na balkonie; czy dowiedzieć się jaką rolę w eksploracji kosmosu pełnią nauki biologiczne. To tylko niektóre z wielu różnorodnych zajęć, jakie odbędą się w ramach wydarzenia. Szczegółowy program, wraz z opisami znajduje się poniżej.

Na warsztaty obowiązuje rejestracja. Liczba miejsc ograniczona – decyduje kolejność zgłoszeń.

Link do rejestracji

Szczegółowy program wydarzenia