Najlepsze doniesienie naukowe dla zespołu naukowców z Wydziału Medycyny Weterynaryjnej

Informujemy, że zespół badawczy reprezentowany przez dr. hab. n. wet. dr. n. prawnych Piotra Listosa, prof. Uczelni oraz dr n. wet. mgr biotechnologii i biologii sądowej Kingę Panasiuk-Flak został wyróżniony w sesji ogólnej-medycznej: najlepsze doniesienie naukowe zdobyła praca: “Wielokierunkowa ocena pośmiertnych obrażeń postrzałowych w aspekcie weterynaryjno-sądowym przy wykorzystaniu technik klasycznych, nowoczesnych metod obrazowania oraz technik analitycznych”.

Miało to miejsce podczas XIX Zjazdu Polskiego Towarzystwa Medycyny Sądowej i Kryminologii “Nowe trendy w badaniu człowieka dla celów sądowych” (Poznań, 13-15 września 2023 r.) Projekt powstał przy współpracy z Katedrą i Zakładem Medycyny Sądowej Uniwersytetu Medycznego w Lublinie.

Dr hab. n. wet. dr n. prawnych Piotr Listos, prof. Uczelni oraz dr n. wet. mgr biotechnologii i biologii sądowej Kinga Panasiuk-Flak pracują w Zakładzie Patomorfologii i Weterynarii Sądowej Wydziału Medycyny Weterynaryjnej UP w Lublinie.

Polskie Towarzystwo Medycyny Sądowej i Kryminologii (PTMSiK) ma na celu ogniskowanie, organizowanie, popieranie i upowszechnianie pracy naukowej i praktycznej działalności w zakresie dyscyplin nauki reprezentowanych przez medycynę sądową, toksykologię sądową, genetykę sądową i inne nauki pokrewne, a także reprezentowanie środowiska i propagowanie zdobyczy naukowych w tych dziedzinach.