Z przyjemnością informujemy, że laureatką konkursu Konserwatora Zabytków i Stowarzyszenia Konserwatorów Zabytków – edycja 2022 została dr inż. arch. kraj. Kamila Małgorzata Rojek za pracę pt. „Ocena stanu zachowania wybranych XIX wiecznych zabytkowych założeń ogrodowych zaprojektowanych przez Waleriana Kronenberga”. Promotorem pracy była dr hab. Krystyna Pudelska, prof. Uczelni z Katedry Roślin Ozdobnych i Architektury Krajobrazu, Wydziału Ogrodnictwa i Architektury Krajobrazu Uniwersytetu Przyrodniczego w Lublinie.

Celem konkursu jest upowszechnianie i inicjowanie prac w zakresie ochrony dziedzictwa kultury i konserwacji zabytków. Komisja Konkursowa Konserwatora Zabytków i ZG Stowarzyszenia Konserwatorów Zabytków obradująca dnia 22 listopada 2022 r. w Warszawie spośród 69 prac studialnych, naukowych oraz popularyzatorskich dotyczących ochrony zabytków i muzealnictwa przyznała jednogłośnie 15 nagród i 13 wyróżnień. Wśród siedmiu prac doktorskich nagrodzono pracę dr Kamili Małgorzaty Rojek.

Nagrody i wyróżnienia w dniu 31 stycznia 2023 r. wręczali: Sekretarz Stanu w MKiDN dr Jarosław Sellin oraz Prezes Zarządu Głównego Stowarzyszenia Konserwatorów Zabytków mgr Jacek Rulewicz.

Serdecznie gratulujemy!