Trwa nabór wniosków w ramach inicjatyw „Interprojekt” oraz „Staż za miedzą”

Do 30 czerwca 2023 roku trwa nabór wniosków w ramach inicjatyw „Interprojekt” (II edycja) oraz „Staż za miedzą” (III edycja) organizowanych przez Związek Uczelni Lubelskich.

„Interprojekt”

Celem konkursu „Interprojekt” jest budowa interdyscyplinarnych zespołów badawczych funkcjonujących w ramach ZUL, prowadzących prace laboratoryjne, których wyniki stanowić będą podstawę pozyskiwania funduszy zewnętrznych na dalsze prace badawcze.

Z wnioskiem o finansowanie może wystąpić pracownik uczelni będącej członkiem ZUL.

Preferowane będą projekty zespołów, których uczestnicy reprezentują co najmniej trzy uczelnie stanowiące ZUL oraz są:

1. pracownikami naukowymi zaliczanymi do liczby N danej uczelni, reprezentujący co najmniej 2 dyscypliny naukowe,
  2. doktorantami.

„Staż za miedzą”

Konkurs „Staż za miedzą” jest przeznaczony dla naukowców, którzy planują odbyć staż naukowy w jednej z uczelni wchodzących w skład ZUL, mający na celu rozpoczęcie lub kontynuację badań naukowych lub prac badawczo-rozwojowych.

Z wnioskiem aplikacyjnym w ramach konkursu „Staż za miedzą” może wystąpić osoba będąca pracownikiem uczelni będącej członkiem ZUL lub będąca słuchaczem szkoły doktorskiej.

Wnioski należy przesyłać na adres  oraz dostarczyć do biura Związku Uczelni Lubelskich, które mieści się przy ulicy Sowińskiego 12 pok. 6.

Aktualny regulamin i załączniki są do pobrania na stronie ZUL.