Do 31 grudnia 2022 roku trwa nabór wniosków w ramach drugiej edycji konkursu STAŻ ZA MIEDZĄ.

Konkurs przeznaczony dla naukowców mających na celu rozpoczęcie lub kontynuację badań naukowych lub prac badawczo-rozwojowych. Staż naukowy może odbyć się w jednej z uczelni wchodzących w skład ZUL (UMCS, UPwL, UMLub, PL).

W ramach wszystkich edycji konkursu STAŻ ZA MIEDZĄ, pracownik naukowy może zostać stażystą wielokrotnie — za każdym razem staż musi odbyć się w innej uczelni wchodzącej w skład ZUL.

Czas trwania stażu obejmuje okres od 1 do 3 miesięcy.

Osoba ubiegająca się o dofinansowanie jest zobowiązana do wskazania opiekuna naukowego zatrudnionego w uczelni, w której planowana jest realizacja stażu.

Podania prosimy przesyłać na adres . Dodatkowo do biura należy dostarczyć podanie w wersji papierowej — ze względu na okres świąteczny prosimy najpierw o kontakt telefoniczny celem umówienia spotkania.

Biuro Związku Uczelni Lubelskich mieści się na ul. Sowińskiego 12 pok. 6, 20-400 Lublin.

Wzór podania, wzór sprawozdania, regulamin konkursu, umowa stażowa wraz z załącznikami dostępne są stronie ZUL w zakładce „do pobrania”: https://4zul.pl/do-pobrania/

W razie pytań lub wątpliwości prosimy o kontakt telefoniczny +48 600 425 064.

W związku z tym, iż Dział Nauki – Biuro Finansowania Potencjału Badawczego prowadzi rejestr staży krajowych uprzejmie prosimy, aby każda osoba aplikująca do ZUL o środki z programu „Staż za miedzą”, przesłała na adres skan dokumentów aplikacyjnych złożonych do biura ZUL.