Nabór na studia podyplomowe na kierunku przetwórstwo rolno-spożywcze w gospodarstwie rolnym

Uniwersytet Przyrodniczy w Lublinie działając w konsorcjum z Centrum Doradztwa Rolniczego w Brwinowie Oddział w Radomiu ogłasza nabór na bezpłatne studia podyplomowe pt. “Przetwórstwo rolno-spożywcze w gospodarstwie rolnym”.

Europejski Fundusz Rolny na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich: Europa inwestująca w obszary wiejskie”
Studia Podyplomowe współfinansowane przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Rolnego na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich (EFRROW) w ramach poddziałania 2.3 „Wsparcie dla szkolenia doradców” Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020.
Instytucja Zarządzająca PROW 2014-2020 – Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi.

Ramowy program studiów podyplomowych obejmuje 247 godzin dydaktycznych w tym 97 godzin wykładów i 140 godzin zajęć praktycznych – ćwiczeń oraz 10 godz. seminaryjnych i 5 godz. na egzamin i obronę pracy końcowej. Szczegółowy program studiów

Zajęcia na studiach podyplomowych będą prowadzone głównie przez pracowników naukowo-dydaktycznych Uniwersytetu Przyrodniczego w Lublinie podczas 11 trzydniowych zjazdów (piątek-niedziela) w terminie od października 2024 r. do czerwca 2025 r.

Uczestnikami studiów podyplomowych mogą być wyłącznie osoby zatrudnione w podmiotach doradztwa rolniczego mających siedzibę na terenie makroregionu składającego się z województw: łódzkiego, mazowieckiego i lubelskiego, zajmujące się zawodowo doradzaniem rolnikom i właścicielom lasów, zwani dalej doradcami, zatrudnione w podmiotach publicznych, prywatnych lub prowadzące działalność w zakresie doradztwa rolniczego w ramach samozatrudnienia.

W przypadku prywatnych podmiotów doradczych lub osób prowadzących działalność w zakresie doradztwa rolniczego w ramach samozatrudnienia wymagane będzie udokumentowanie zatrudnienia/świadczenia usług doradczych dla rolników w ramach prowadzonej działalności.

Limit miejsc na studia podyplomowe w makroregionie obejmującym województwo łódzkie, mazowieckie i lubelskie wynosi 55 doradców, w tym 54 doradców zatrudnionych w publicznych podmiotach doradczych.

Z każdym zakwalifikowanym uczestnikiem studiów podyplomowych zostanie zawarta umowa na świadczenie usług edukacyjnych.

Uczestnicy będą mieli zapewnione wyżywienie i zakwaterowanie podczas zjazdów oraz zwrot kosztów dojazdu.

Studia organizowane w ramach poddziałania 2.3. „Wsparcie dla szkolenia doradców” w ramach działania „Usługi doradcze, usługi z zakresu zarządzania gospodarstwem i usługi z zakresu zastępstw” objętego PROW 2014-2020

Osoby zainteresowane prosimy o kontakt z Panią Martą Kwiatkowską CDR O/Radom

e-mail: , tel. 48 365 69 26