Mobilny System Pomiarowy – nowy dron badawczy SKN Zagrożeń Zawodowych i Środowiskowych

Przedstawiamy specjalistyczny Mobilny System Pomiarowy, bohatera projektu studenckiego “Monitorowanie zagrożeń w środowisku pracy hodowcy w świetle przepisów bhp oraz ochrony środowiska”.

operator wraz z dronemUrządzenie pełni rolę “badawczego detektywa”. Dzięki niemu studenci wraz z opiekunami mogą przeprowadzić badania składu powietrza, unoszącego się nad fermami. Mobilny system pomiaru zanieczyszczeń zawiera komorę z odpowiednimi czujnikami, co pozwala na identyfikacje zapachów.

Projekt nadzorują oraz realizują opiekunowie SKN Zagrożeń zawodowych i środowiskowych prof. dr hab. Bożena Nowakowicz-Dębek oraz mgr inż. Katarzyna Karpińska.

Kontakt:

Badania realizowane są w ramach Projektu finansowanego ze środków budżetu państwa, przyznanych przez Ministra Edukacji i Nauki, a obecnie Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego w ramach Programu “Studenckie koła naukowe tworzą innowacje”. nr rejestracyjny SKN/SP/569532/2023