Doktoranci Szkoły Doktorskiej Adam Staniszewski (w dniach 08-21.05 br.) oraz Patrycja Skowronek (w dniach 08.05-06.06 br.) odbywali praktyki w Słoweńskim Instytucie Rolniczym w Lublanie (Zdj .1).

Zdj. 1. Słoweński Instytut Rolniczy

W ramach praktyk doktoranci uczyli się metod pozyskiwania tkanek; tworzenia, barwienia i utrwalania preparatów histologicznych (z użyciem mikrotomu) (Zdj. 2-3). Dodatkowo doktoranci mieli możliwość nauki metod izolacji DNA z materiału biologicznego pochodzącego od bezkręgowców.

Zdj. 2. Proces barwienia preparatów histologicznych

Zdj. 3. Proces przygotowania tkanek z użyciem mikrotomu

Dodatkowo w ramach praktyk doktoranci wzięli udział w wewnętrznym seminarium na którym mogli zaprezentować swoją tematykę badawczą podjętą w szkole doktorskiej oraz zakres działalności naukowej swoich jednostek organizacyjnych ( Zdj. 4-5).

Zdj. 4-5. Prezentacja na seminarium

Zdj. 6. Pasieka przy Instytucie

Zdj. 7. Doktoranci przy pasiece na terenie Instytutu

Zdj. 8. Lublana (widok z zamku)