XX Lubelski Festiwal Nauki 2024 – zapowiedź

Już za niespełna miesiąc (14 września 2024 r.) rusza kolejna, jubileuszowa edycja Lubelskiego Festiwalu Nauki. Co już wiemy o programie wydarzenia?

Tegoroczny festiwal odbędzie się pod hasłem “Człowiek sercem nauki” i zostanie zorganizowany przez Uniwersytet Medyczny w Lublinie.

Ramowy program XX Lubelskiego Festiwalu Nauki:

• 14 września 2024 (sobota) – Uroczysta Inauguracja Lubelskiego Festiwalu Nauki
  • 15 września 2024 (niedziela) – Lubelski Piknik Naukowy, Plac Teatralny Centrum Spotkania Kultur
  • 16-20 września 2024 (poniedziałek-piątek) – prezentacje i wydarzenia na uczelniach lubelskich i w instytucjach współtworzących LFN
  • 20 września 2024 (piątek) – Uroczyste Zakończenie Lubelskiego Festiwalu Nauki

Niektóre z projektów przygotowanych przez Uniwersytet Przyrodniczy w Lublinie:
– ABC pierwszej pomocy dla zwierząt
– Czy zwierzęta są “leworęczne”?
– Liofilizacja jako recepta na żywność smaczną i zdrową
– Kusamono – roślinna elegancja zamknięta w miniaturze
– Fenomenalny świat zapachów
– Gdzie się kryje cukier?
– Alergeny w gastronomii – jak informować klientów?
– No waste w mojej kuchni – pomysły na wykorzystanie resztek
– Kserofity – rośliny przyszłości

Pełna lista projektów

LFN to jeden z największych w Polsce festiwali naukowych. Co roku zrzesza setki naukowców oraz tysiące osób zainteresowanych światem nauki. W zeszłym roku zgłoszono rekordową liczbę 1 758 projektów popularnonaukowych ze wszystkich dziedzin nauki i sztuki.