26 października 2022r. w Uniwersytecie Przyrodniczym w Lublinie został podpisany list intencyjny w sprawie współpracy z Zespołem Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego im. Ireny Kosmowskiej w Korolówce- Osadzie.

List intencyjny w sprawie współpracy podpisali:

• Prorektor ds. studenckich i dydaktyki, dr hab. Urszula Kosior-Korzecka, prof. Uczelni
  • Dyrektor Zespołu Szkół, mgr Renata Holaczuk
  • Rektor UP w Lublinie, prof. dr hab. Krzysztof Kowalczyk – patron honorowy nawiązywanej współpracy

W spotkaniu uczestniczył również Prorektor ds. Kadr prof. dr hab. Andrzej Marczuk. Szkołę reprezentowała absolwentka naszej Alma Mater dr inż. Diana Łubkowska oraz przedstawiciele młodzieży.

Celem podjętej współpracy jest wsparcie wysiłków nauczycieli z Zespołu Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego im. Ireny Kosmowskiej w Korolówce-Osadzie na rzecz właściwej edukacji uczniów oraz przygotowanie ich do kontynuowania nauki na kierunkach związanych z ich dotychczasowym kształceniem.

Obecna na spotkaniu młodzież zapoznała się z kampusem Uniwersytetu podczas krótkiej wycieczki zorganizowanej przez pracowników Biura Rekrutacji i Promocji Kształcenia : mgr inż. Moniki Zając i mgr inż. Anny Wąchała.

Uczniowie mogli również poznać możliwości i udogodnienia Biblioteki Uniwersyteckiej, dzięki zaangażowaniu Pań: mgr Adriany Sobczak-Frynas oraz mgr inż. Magdaleny Piech.

Ciekawym punktem wycieczki była możliwość zwiedzania muzeum oraz sal ćwiczeniowych na Wydziale Medycyny Weterynaryjnej pod przewodnictwem dr Małgorzaty Matysek z Katedry Anatomii i Histologii Zwierząt.

Zdjęcia: Maciej Niedziółka / DRiP