1 lipca 2023r. odbył się, po raz pierwszy, Letni Dzień Otwarty Uniwersytetu Przyrodniczego w Lublinie. Odwiedzający nas kandydaci mieli okazję po raz kolejny zapoznać się z ofertą edukacyjną oraz możliwościami rozwoju swoich pasji. Czekały na nich stoiska wydziałowe, na których przedstawiciele poszczególnych kierunków oraz kół naukowych przygotowali wiele ciekawych atrakcji.

Dzieci korzystające z jednej z atrakcji - dmuchanych kulNasi goście chętnie próbowali koktajli owocowych przygotowanych metodami kuchni molekularnej, oglądali pod mikroskopem przedmioty codziennego użytku, degustowali żywność ekologiczną oraz testowali swój refleks na przeznaczonym do tego sprzęcie.
Sporym zainteresowaniem cieszyła się również akcja „Adoptuj Roślinę”, której ulepszoną edycję zobaczycie już za rok.

Na swoich stoiskach studenci UP w Lublinie opowiadali o podaży kalorycznej oraz stosowanych w żywności dodatkach.
Nasi goście w trakcie akcji
Pogoda sprzyjała odpoczynkowi na świeżym powietrzu. Do dyspozycji były wygodne leżaki, dmuchane kule, lemoniada oraz różnego rodzaju przekąski.

Wszystkie stoiska odwiedzili: rektor prof. dr hab. Krzysztof Kowalczyk oraz prorektor ds. studenckich i dydaktyki dr hab. Urszula Kosior-Korzecka, prof. uczelni. Obecni byli również: prodziekan Wydziału Ogrodnictwa i Architektury Krajobrazu dr hab. Katarzyna Golan, prof. uczelni, prodziekan Wydziału Nauk o Żywności i Biotechnologii prof. dr hab. Magdalena Polak-Berecka oraz rzecznik prasowy UP w Lublinie mgr Monika Jaskowiak.

Nasi goście na leżakach
Na naszym stoisku Biura Rekrutacji i Promocji rozmawialiśmy zarówno z kandydatami na studentów, jak i ich rodzicami. Podobnie na stoiskach Biura Ds. Osób z Niepełnosprawnościami oraz Działu Kształcenia Praktycznego i Ustawicznego. Za zaangażowanie dziękujemy również Radzie Uczelnianej Samorządu Studenckiego.

Dziękujemy za odwiedziny i zapraszamy za rok!

Zdjęcia: Maciej Niedziółka/ DRIP oraz Michał Wójcik/ SAF
Reportaż TVP