Kyno-logiczni 2024 – dowiedz się więcej o swoim psie

Jeżeli tak jak my kochacie psy i chcielibyście dowiedzieć się o nich czegoś więcej to serdecznie zapraszamy was na drugą edycję wydarzenia Kyno-logiczni. 16 maja spotkajmy się na terenach zielonych przy akademikach na ul. Dobrzańskiego (Felin).

baner z animowanymi psami oraz napisa Czekać będzie na was wiele ciekawych paneli edukacyjnych oraz warsztatowych:

Harmonogram:

1. Panel wykładowy

10:00-11:00 – Wszystko co powinniście wiedzieć o najpowszechniejszych chorobach pasożytniczych psów (mgr Adrianna Iwan)

Garść najważniejszych informacji dotyczących chorób pasożytniczych u psów, o których powinien wiedzieć każdy właściciel! Podczas wydarzenia zapraszamy na stoisko IVSA Lublin gdzie będziemy edukować o chorobach pasożytniczych i odzwierzęcych, którymi możemy zarazić się od swoich pupili. Ponadto odbędzie się konkurs – do wygrania nagrody książkowe!

11:30-12:30 – Hodowla Owczarków Australijskich “Thornshavn”

Pokaz przykładowego treningu posłuszeństwa w wykonaniu właścicielki oraz jej podopiecznych.

13:45-14:45 – Pokaz zajęć z dogoterapii (dr. Agnieszka Ziemiańska oraz SKN Animaloterapii i Zoopsychologii)

15:00-16:00 – Wykład “Dom tymczasowy i adopcja – na czym polega” – Schronisko dla Bezdomnych Zwierząt w Zamościu

Wykład z duża dawką edukujących treści w zakresie domów tymczasowych i adopcji, podczas wydarzenia prowadzona będzie zbiórka darów dla Schroniska w Zamościu.

2. Panel warsztatowy

12:30-13:30 – Pierwsza pomoc przedweterynaryjna

Najważniejsze informacje dotyczące wykonywania pierwszej pomocy przedweterynaryjnej u psów wraz z pokazem. Pod koniec odbędzie się quiz wiedzy, a w nim do wygrania zestaw pierwszej pomocy dla psa!

Organizatorami wydarzenia są Uniwersytet Przyrodniczy w Lublinie, Rada Uczelniania Samorządu Studenckiego Uniwersytetu Przyrodniczego w Lublinie oraz IVSA Lublin. Uczestnictwo w wydarzeniu równoznaczne jest z akceptacją regulaminu.

Przypominamy o bezwględnym zakazie zabierania swojego czworonoga na wydarzenie! Zachęcamy do zapoznania się z regulaminem Kyno-logiczni2024.