„Kwadrans akademicki” – owocna współpraca z TVP3 Lublin

Z początkiem marca Uniwersytet Przyrodniczy w Lublinie nawiązał współpracę z Telewizją Polską. W rezultacie powstał cotygodniowy program „Kwadrans akademicki”, nad którym pracują także inne lubelskie uczelnie.

„Kwadrans akademicki” to magazyn telewizyjny, który przedstawia działalność lubelskich uczelni wyższych. Powstaje on w ścisłej współpracy z Telewizją Polską, a głównym koordynatorem projektu jest Joanna Sosnowska z TVP Lublin. W programie można znaleźć m.in. skróty z wydarzeń, wypowiedzi wykładowców akademickich, a także studentów. W odcinkach magazynu pojawiają się też istotne informacje na temat kierunków studiów. „Kwadrans akademicki” to idealne źródło wiedzy dla osób zainteresowanych działalnością szkół wyższych z Lublina. Do tej pory ukazało się dziesięć odcinków cyklu, a w pięciu z nich pojawiły się materiały przygotowane przez UP w Lublinie.

1. „Kwadrans akademicki” odc. 2 – 14 marca 2024

mówiąca studentka patrząca w kamerę
Odcinek wyemitowany 14 marca zawierał relację z Dnia Otwartych Drzwi, a także wywiady z władzami uczelni. W odcinku wystąpili: rektor Uniwersytetu Przyrodniczego w Lublinie prof. dr hab. Krzysztof Kowalczyk; prorektor ds. studenckich i dydaktyki dr hab. Urszula Kosior-Korzecka, prof. uczelni. Program poprowadziła Weronika Huszcz – studentka Uniwersytetu, członkini Rady Uczelnianej Samorządu Studenckiego (RUSS).

2. „Kwadrans akademicki” odc. 4 – 28 marca 2024

dwie studentki patrzące w kamerę
W odcinku, który został wyemitowany 28 marca, zaprezentowano dwa kierunki studiów. Pierwszy z nich to pielęgnacja zwierząt i animaloterapia, natomiast drugi to bioinformatyka w biogospodarce. W odcinku wystąpili: dr inż. Agnieszka Ziemiańska, mgr Kamila Janicka, dr inż. Krzysztof Kowal. Program poprowadziły studentki Aleksandra Sawicka i Karolina Romańczuk.

3. „Kwadrans akademicki” odc. 6 – 18 kwietnia 2024

mężczyzna patrzący w kamerę18 kwietnia miał premierę kolejny odcinek cyklu, w którym zaprezentowaliśmy Szkołę Doktorską. W odcinku wystąpili: mgr inż. Kostiantyn Vasiukov i dyrektor szkoły doktorskiej prof. dr hab. Katarzyna Ognik.

4. „Kwadrans akademicki” odc. 8 – 2 maja 2024

dwie studentki prowadzące program telewizyjnyOdcinek, którego emisja miała miejsce 2 maja, zawierał skróty wydarzeń uniwersyteckich m.in. wybory rektorskie 2024, V Międzynarodowe Sympozjum Studenckich Kół Naukowych, uroczystość promocji doktorów czy III Międzynarodowa Konferencja Doktorantów. W odcinku wystąpił prof. dr hab. Marek Babicz. Program poprowadziły studentki: Weronika Huszcz i Kamila Stokłosińska, członkinie RUSS.

5. „Kwadrans akademicki” odc. 10 – 16 maja 2024

ujęcie kobiety w obiektywie aparatu telefonicznegoW odcinku z 16 maja można obejrzeć relację z Lublinaliów 2024, obchodów Święta Narodowego Trzeciego Maja, a także materiał promujący ośrodek jeździecki. W odcinku wystąpili: dr hab. Izabela Wilk, prof. UP. Program poprowadziła mgr Oliwia Gut – pracownik działu rekrutacji i promocji UPwL.

Kolejny epizod „Kwadransa akademickiego” z udziałem UP w Lublinie będzie mieć premierę 30 maja. Zapraszamy do śledzenia mediów uczelnianych aby nie przegapić kolejnych odcinków.

Wszystkie odcinki cyklu są dostępne na stronie TVP3 Lublin

zrzuty ekranu: strona TVP3 Lublin