Konferencje z udziałem przedstawicieli projektu “Consumer of Organic Food in the Visegrad Group Countries”

Zakończone zostało kolejne działanie projektu “Consumer of Organic Food in the Visegrad Group Countries” związane z rozpowszechnieniem pozyskanych wyników.

Uczestnicy projektu wzięli udział w zaplanowanych konferencjach w Polsce i w Czechach. W Polsce w ramach konferencji “GLOBAL PROBLEMS OF AGRICULTURE AND FOOD ECONOMY” (27-28 czerwca 2024) w Warszawie w Szkole Głównej Gospodarstwa Wiejskiego z ramienia zespołu badawczego wyniki badań przedstawiły: Julia Wojciechowska-Solis (Uniwersytet Przyrodniczy w Lublinie) , Joanna Smoluk-Sikorska (Uniwersytet Przyrodniczy w Poznaniu) ,Gyöngyi Györéné Kis (Research Institute of Organic Agriculture).

W Czechach w ramach konferencji “AGRARIAN PERSPECTIVES” (4 września 2024) w Pradze w Uniwersytecie Przyrodniczym z ramienia zespołu badawczego wyniki badań przedstawiły: Julia Wojciechowska-Solis (Uniwersytet Przyrodniczy w Lublinie) , Joanna Smoluk-Sikorska (Uniwersytet Przyrodniczy w Poznaniu). W konferencji brali udział: Julia Wojciechowska-Solis, Joanna Smoluk-Sikorska, Magdalena Śmiglak-Krajewska, Mariusz Malinowski, Gyöngyi Györéné Kis, Stanislav Roik reprezentując takie ośrodki jak Uniwersytet Przyrodniczy w Lublinie, Uniwersytet Przyrodniczy w Poznaniu i Research Institute of Organic Agriculture w Budapeszcie oraz  Uniwersytet Przyrodniczy w Pradze.

Uczestnictwo w konferencjach stanowiło dobrą okazję do omówienia zadań dotychczas wykonywach w ramach projektu oraz kolejnych kroków niezbędnych do jego realizacji.

logo visegrad fundProjekt jest współfinansowany przez rządy Czech, Węgier, Słowacji i Polski  w ramach Grantów Wyszehradzkich z Międzynarodowego Funduszu Wyszehradzkiego. Misją Funduszu jest promowanie pomysłów na zrównoważoną współpracę regionalną w Europie Środkowej.