13 czerwca 2022r. w Chatce Żaka odbyła się konferencja „Future in Lublin-akademickie miasto przyszłości”. Wydarzenie dedykowane było w szczególności młodzieży z ostatnich klas techników i liceów, a jego głównym założeniem była pomoc w podjęciu decyzji o przyszłej drodze edukacyjno- zawodowej, ze szczególnym uwzględnieniem Lublina.

Spotkanie rozpoczęła prelekcja dotycząca obecnej sytuacji na rynku pracy-  „Gotowi na przyszłość? Kompetencje i umiejętności, które pomogą odnaleźć się na współczesnym rynku pracy”. Odbył się również „Panel absolwentów” – panel dyskusyjny z udziałem absolwentów lubelskich uczelni, zatrudnionych w różnych sektorach gospodarki.

W trakcie wydarzenia swoje oferty zaprezentowały lubelskie uczelnie, a wśród nich Uniwersytet Przyrodniczy w Lublinie. Stoisko zorganizowali studenci z organizacji działających przy Uczelni, w szczególności IVSA Lublin, przy pomocy i udziale Działu Rekrutacji i Promocji.

Konferencji towarzyszyły targi kariery, stoiska partnerów wydarzenia i kół naukowych oraz Europejskiej Stolicy Młodzieży.