Z okazji setnej rocznicy powstania Polskiego Towarzystwa Entomologicznego (PTE), rok 2023 został ogłoszony Rokiem Entomologii.

Według szacunków znamy obecnie ok. miliona dwustu tysięcy gatunków owadów. Gros z nich jest nadal nieodkrytych. Są podstawą naszego ekosystemu – bez nich nie byłoby życia na Ziemi.

Dr hab. Edyta Buczyńska, prof. Uczelni (Katedra Zoologii i Ekologii Zwierząt Uniwersytetu Przyrodniczego w Lublinie) wraz z mężem dr hab. Pawłem Buczyńskim, prof. Uczelni (Katedra Zoologii i Ochrony Przyrody, UMCS) w wywiadzie-rzece odkrywają tajniki świata tych stawonogów. Dowiemy się więcej o chruścikach i ważkach – owadach, którym poświęcili swoje kariery naukowe.

po prawej-zdjęcie ważki na drzewie, po lewej-na zielonym tle żółty tytuł i nazwiska rozmówców wywiaduzdjęcie: Paweł Buczyński
radionaukowe.pl Podkast "Owady-osobliwi przybysze z prawiecznych czasów"(audio i transkrypcja wywiadu)
Zobacz
youtube, Radio Naukowe, podkast: Owady - osobliwi przybysze z prawiecznych czasów z dn. 6.07.2023 r.
Zobacz