22 kwietnia 2023 roku w Zamku Królewskim w Niepołomicach sygnaliści z całego kraju rywalizowali o jedno z najcenniejszych trofeów w tym zakresie – „Róg Zbramira”. Zespół ORION z Uniwersytetu Przyrodniczego w Lublinie zajął III miejsce na podium!

Rywalizacja odbyła się w ramach XIII Małopolskiego Konkursu Sygnalistyki Myśliwskiej  “O Róg Zbramira” 2023, którego organizatorami byli: Regionalna Dyrekcja Lasów Państwowych w Krakowie, Nadleśnictwo Niepołomice oraz Zespół Sygnalistów Myśliwskich „HAGARD” Uniwersytetu Rolniczego im. H. Kołłątaja w Krakowie.

Wydarzenie rozpoczęło się poranną zbiórką ponad 100 uczestników, którzy wspólnie odegrali sygnał „Powitanie”. Następnie odbyły się przesłuchania konkursowe w poszczególnych klasach rywalizacji indywidualnej i zespołowej.

Zespół ORION z Uniwersytetu Przyrodniczego w Lublinie występujący w klasie „C”, po ostatecznym podliczeniu punktacji uplasował się na III miejscu, co dało mu podium w tej klasie. Na podkreślenie zasługuje fakt, iż w tej rywalizacji uczestniczyło 8 zespołów. W klasyfikacji indywidualnej również w klasie „C”, w której do rywalizacji przystąpiło 27 sygnalistów, nasi studenci zajęli 5 (Jakub Wojtanowski) i 6 miejsce (Dawid Kowalczyk), co stawia ich dość wysoko w rywalizacji stającej na tak wysokim poziomie.

Zwycięzcom serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!