II Międzyuczelniany Konkurs na prezentację multimedialną w języku angielskim związaną ze studiowaną dziedziną

18 maja 2024 r. w Centrum Nauczania Języków Obcych i Certyfikacji Uniwersytetu Przyrodniczego w Lublinie odbył się etap finałowy II Międzyuczelnianego Konkursu na prezentację multimedialną w języku angielskim, związaną ze studiowaną dziedziną.

zdjęcie grupowe uczestników , jury oraz władzKonkurs zorganizowany został przez CNJOiC UP w Lublinie, współorganizatorem było Stowarzyszenie Nauczycieli Języka Angielskiego w Polsce IATEFL Poland. Celem konkursu jest propagowanie nauki języka angielskiego wśród studentów lubelskich uczelni oraz doskonalenie ich kompetencji językowych, ze szczególnym naciskiem na słownictwo specjalistyczne z dziedziny naukowej, związanej z kierunkiem studiów uczestników konkursu. Studenci kierunków przyrodniczo-technicznych lubelskich uczelni rywalizowali w dwóch kategoriach: studia pierwszego stopnia oraz studia drugiego stopnia i studia jednolite magisterskie.

dwóch mężczyzn w szarych marynarkach podczas rozmowy. W tle okno z żaluzjamiMiędzyuczelniane jury pod przewodnictwem mgr. Witolda Piecha z Uniwersytetu Przyrodniczego w Lublinie w składzie: mgr Tomasz Trautman (Uniwersytet Marii Curie-Skłodowskiej) oraz mgr Dariusz Kożuch (Uniwersytet Przyrodniczy w Lublinie) oceniało wypowiedzi studentów w oparciu o następujące kryteria:

• zawartość merytoryczna
  • umiejętności językowe
  • sprawność komunikacyjna
  • wymowa

W kategorii studia pierwszego stopnia laureatami zostali:

• I miejsce – Maja Kucharska, behawiorystyka zwierząt UP w Lublinie
  • II miejsce – Michał Nowosadzki, geoinformatyka UMCS
  • III miejsce – Jakub Jagusiński, biotechnologia UMCS

W kategorii studia drugiego stopnia i studia jednolite magisterskie nagrodzeni zostali:

• I miejsce – Natalia Misiewicz, bezpieczeństwo i higiena pracy UP w Lublinie
  • II miejsce – Dawid Soroka, gospodarka przestrzenna UMCS
  • III miejsce – Katarzyna Komar, behawiorystyka zwierząt UP w Lublinie

Kobieta w okularach z czarnymi, krótkimi włosami wręcza dyplom studentce o długich blond włosach. Na drugim planie prorektos ds. studenckich i dydaktykiW uroczystości ogłoszenia wyników i wręczenia nagród udział wzięła prorektor ds. studenckich i dydaktyki dr hab. Urszula Kosior-Korzecka, prof. uczelni, która wręczyła finalistom dyplomy uznania oraz nagrodę dla najlepszego studenta Uniwersytetu Przyrodniczego w Lublinie. Laureatką nagrody została Maja Kucharska.

Nagrodami w konkursie były: roczny kurs języka angielskiego ufundowany przez Wydawnictwo National Geographic Learning oraz egzamin LTE ufundowany przez międzynarodową firmę certyfikującą LanguageCert. Sponsorami pozostałych nagród byli: MM Publications, Oxford University Press oraz prorektor ds. studenckich i dydaktyki UP w Lublinie.

dwie uśmiechnięte, przytulone kobiety w trakcie rozdania nagród w sali ćwiczeniowej UP w LublinieKonkurs objęty został Honorowym Patronatem Marszałka Województwa Lubelskiego Jarosława Stawiarskiego, JM Rektora Uniwersytetu Przyrodniczego w Lublinie prof. dr hab. Krzysztofa Kowalczyka oraz Stowarzyszenia Akademickich Ośrodków Językowych SERMO.

Joanna Rączkiewicz-Gołacka
fot. Bartłomiej Dąbrowski /DRiP