Potencjalni przyszli pracodawcy, angażujące warsztaty, wykłady, rozmowa z coach’em. To tylko niektóre z atrakcji, które czekały na naszych gości. 12 grudnia 2023 roku w Centrum Innowacyjno-Wdrożeniowym Nowych Technik i Technologii Uniwersytetu Przyrodniczego w Lublinie odbyło się wydarzenie „Grunt to pole do działania. Sprawdź, które studia dadzą Ci narzędzia do sukcesu”. W wydarzeniu udział wzięło 20 firm oraz kilkanaście kół naukowych. Ich stoiska cieszyły się dużym zainteresowaniem.
Uczniowie ze szkół średnich oraz studenci mieli okazję odwiedzić laboratoria oraz stoiska tematyczne. Nasi goście otrzymali niepowtarzalną okazję, aby poznać przestrzeń, w której być może będą kształcić się w przyszłości, a także pracodawców mogących zaoferować im staże, praktyki i pracę.
Uczniowie skorzystali z oferty warsztatowej mogąc w ten sposób bezpośrednio przekonać się, że nauka w profesjonalnym laboratorium czy pracowni to możliwość zdobycia konkretnych kompetencji i umiejętności. Dzięki współpracy Wydziałów (Agrobioinżynierii, Architektury Krajobrazu i Ogrodnictwa, Inżynierii Produkcji) z Działem Rekrutacji i Promocji młodzież mała okazję porozmawiać z nauczycielami oraz studentami i przekonać się, ze studia w UP w Lublinie to dobre perspektywy na przyszłość.
Ogromnym zainteresowaniem cieszyło się wystąpienie Doroty Filipiuk, psychologa, trenera efektywności osobistej i nowoczesnych technik nauki. Wykład „Dlaczego pomimo nauki nic nie umiesz? Jak uczyć się 2x szybciej i pamiętać kilka razy więcej” odbył się przy 100 % frekwencji.
Zorganizowana została strefa przedsiębiorcza, do której zaproszono firmy oraz instytucje. Uczestnicy wydarzenia mogli zapoznać się z ich działalnością i zapytać o możliwości przyszłego zatrudnienia, przekonując się jednocześnie, że realizując zarówno nowe jaki tradycyjne kierunki studiów, można znaleźć atrakcyjne miejsce pracy, a nauka i dodatkowe aktywności w toku studiów mogą doprowadzić ich do wymarzonej kariery.
Na wydarzeniu swoją ofertę zaprezentowali: 2. Lubelska Brygada Obrony Terytorialnej, Agronom, BayWa Agro Polska, Calfert, Chemirol, Esri Polska, Kraina Rumianku, Komenda Wojewódzka Policji w Lublinie, P.P.H.U. Ogrodnik, Lubelska Izba Rolnicza, Multivac, Urząd Miasta Lublin, P.P.H.U. Kisiel Agrotech, Procam Polska, Sumin, Spiżarnia, SM Spomlek, Wialan, Wojskowe Centrum Rekrutacji w Lublinie, Wojewódzki Inspektorat Ochrony Roślin i Nasiennictwa w Lublinie.
Dużą atrakcję dla uczestników spotkania stanowiła zewnętrzna strefa wystawiennicza, na której prezentowano nowoczesny sprzęt rolniczy oraz elektroniczny ciągnik UP w Lublinie.
Studenci naszego Uniwersytetu zadbali o atrakcyjność stoisk kół naukowych, ponadto Rada Uczelniana Samorządu Studenckiego przeprowadziła „konkurs pieczątkowy”, w którym można było wygrać gadżety z logo Uczelni.
Na spotkaniu obecni byli także pracownicy Biura Mobilności Akademickiej, (Erasmus +) którzy odpowiadali na wszelkie pytania dotyczące możliwości wyjazdów zagranicznych oraz przedstawiciele Biura Karier, którzy przeprowadzili porady z doradztwa zawodowego, pomagając studentom w wyborze ścieżki przyszłej kariery zawodowej.
W trakcie wydarzenia, w punkcie informacyjno-rekrutacyjnym, Biuro Rekrutacji i Promocji Kształcenia udzielało informacji dotyczących zapytań rekrutacyjnych oraz dystrybuowało informator z ofertą edukacyjną.
Zdjęcia: Alicja Jaroszewska/ DRiP
Sponsorzy wydarzenia:
Informacje w mediach:
ul. Akademicka 13, 20-950 Lublin
NIP 712 010 37 75
REGON 000001896
ePUAP: /UP-Lublin/SkrytkaESP