Granty Fundacji im. A. i P. Dekaban na rok 2022-2023

Biuro Projektów Międzynarodowych informuje o rozpoczęciu naboru na stypendia Fundacji im. A. i P. Dekaban na pobyt naukowy na Uniwersytecie British Columbia w Vancouver w Kanadzie.

Nabór prowadzony jest na 2 rodzaje wyjazdów:

Stypendium Post-Doc (junior scholar):

• Miejsce pobytu: the University of British Columbia, Vancouver, Kanada
  • Wysokość stypendium: $2100 CDN miesięcznie + wsparcie podróży $1500 CDN (stawka 2021/22)
  • Wymagania: bardzo dobra znajomość języka angielskiego
  • Okres pobytu: 5 miesięcy (2 osoby w terminie styczeń-maj oraz 2 osoby w terminie lipiec- listopad 2023)
    Ilość miejsc: 4
  • wymagania: brak limitu wieku, osoba z tytułem doktora przed habilitacją
  • limit zgłoszonych kandydatów na uczelnię partnerską: 2

Stypendium Senior Faculty Member (Associate / Full Professor):

• Miejsce pobytu: the University of British Columbia, Vancouver, Kanada
  • Wysokość stypendium: stypendium pokrywa koszty podróży i pobytu w uczelni goszczącej
  • Wymagania: bardzo dobra znajomość języka angielskiego
  • Okres pobytu: 10 – 14 dni (czerwiec lub grudzień 2023), stypendium $3600 CDN/ 14 dni + wsparcie podróży $1500 CDN (stawka 2021/22)
    Ilość miejsc: 2
  • Wymagania: brak limitu wieku, kategoria w zakresie stanowisk akademickich: adiunkt z habilitacją oraz profesor
    preferowane są aplikacje związane z działalnością badawczą
  • limit zgłoszonych kandydatów na uczelnię partnerską: 1

Zainteresowanych naukowców prosimy o złożenie wypełnionego i podpisanego formularza zgłoszeniowego w Biurze Projektów Międzynarodowych (pokój 455 i 475 w Budynku Rektoratu) w nieprzekraczalnym terminie do 5 lipca 2022r. do godz. 14:00.

Aplikacje kandydatów będą poddane selekcji, a następnie przesłane przez Biuro Projektów Międzynarodowych UP do Fundacji. W przypadku dużej liczby zgłoszeń, JM Rektor wybierze wnioski, które zostaną złożone w bieżącej edycji konkursu.

Zakres tematyki badawczej 2022-2023 wraz z imiennym wykazem opiekunów polskich stypendystów.