Gala Sportu Akademickiego 2022

Gala Sportu Akademickiego, to coroczne święto obchodzone przez wszystkich AZSiaków. W tym roku to ważne wydarzenie obchodziliśmy w Lublinie, które było zwieńczeniem obchodów 100-lecia AZS Lublin. Podczas uroczystości w Centrum Spotkania Kultur uhonorowano najlepszych sportowców, działaczy oraz uczelnie, które uplasowały się na najwyższych lokatach w tegorocznym cyklu Akademickich Mistrzostw Polski. Nagrody zostały również przyznane działaczom AZS UP Lublin!

,,Dużo czasu poświęciłam na angażowanie się w sport, z pasji i swojej sportowej przeszłości, bo sama reprezentuję Uniwersytet Przyrodniczy w Lublinie. W AZS wzięłam się od treningów siatkówki i piłki ręcznej, a później już zostałam. Mam fajny skład, na którym zawsze mogę polegać i bardzo im dziękuję. Z pewnością w AZS zawiązuje się przyjaźnie na lata.” Takiej wypowiedzi udzieliła Agnieszka Kapusta (Prezes AZS UP Lublin w latach 2019-2021) w wywiadzie dla Pasja AZS. Kol. Agnieszka otrzymała najwyższe wyróżnienie wśród AZSiaków! Nagroda im. Eugeniusza Pietrasika! To największa duma dla Naszego klubu.

Ale to nie wszystko! Wyróżnienie otrzymała również kol. Olga Bociankiewicz za działalność na rzecz Lubelskiego Środowiska AZS Lublin – nagroda im Leszka Marii Roupperta.

Zapraszamy Was do wysłuchania wywiadu z Agnieszką: