Gala finałowa konkursu „Eureka DGP – odkrywamy polskie wynalazki”

25 czerwca w studiu Gazety Prawnej odbyła się gala finałowa XI edycji konkursu „Eureka DGP – odkrywamy polskie wynalazki”. Po raz pierwszy w historii konkursu wyróżniony został wynalazek opracowany we współpracy Uniwersytetu Przyrodniczego w Lublinie z Uniwersytetem Medycznym w Lublinie.

Wyróznienie w konkursie otrzymał wynalazek „Zastosowanie estru metylowego kwasu chinolino-6-karboksylowego do zwalczania roztoczy z gatunku Dermanyssus gallinae oraz środek roztoczobójczy”.

Podczas uroczystej gali nagrodę odebrali twórcy wynalazku:

dr Marta Demkowska-Kutrzepa (Uniwersytet Przyrodniczy w Lublinie)
dr Monika Roczeń-Karczmarz (Uniwersytet Przyrodniczy w Lublinie)
prof. dr hab. Krzysztof Tomczuk (Wydział medycyny Weterynaryjnej, Katedra Parazytologii i Chorób Ryb)
prof. dr hab. n. farm. Anna Bogucka-Kocka (Uniwersytet Medyczny w Lublinie)
prof. dr hab. n. farm. Monika Wujec (Uniwersytet Medyczny w Lublinie)
dr n. farm. Przemysław Kołodziej, profesor UM (Uniwersytet Medyczny w Lublinie)

Celem konkursu jest promocja polskiej nauki i wynalazków tworzonych na uczelniach, w instytucjach badawczych oraz jednostkach naukowych PAN, zgłoszonych do Urzędu Patentowego RP.

Gratulujemy twórcom!

Więcej o wynalazku