Gala finałowa II edycji międzyuczelnianego konkursu na najlepszy pomysł biznesowy Lublin Up!

11 czerwca 2024 r. odbyła się gala finałowa II edycji międzyuczelnianego konkursu na najlepszy pomysł biznesowy Lublin Up! – wspólnego przedsięwzięcia Uniwersytetu Przyrodniczego w Lublinie, Uniwersytetu Marii Curie – Skłodowskiej w Lublinie, Uniwersytetu Medycznego w Lublinie i Politechniki Lubelskiej zrzeszonych w Związku Uczelni Lubelskich oraz Gminy Lublin. Celem Konkursu było zidentyfikowanie projektów o największym potencjale rynkowym oraz wsparcie młodych osób w komercjalizacji ich pomysłów biznesowych.

zdjęcie grupowe uczestników wydarzeniaDo tegorocznej edycji zgłoszono 29 pomysłów, z których wyłoniono 10 najlepszych zespołów do realizacji intensywnego programu mentoringowo – szkoleniowego. Uczestnicy konkursu mieli możliwość skorzystania z warsztatów prowadzonych przez Uniwersytet Przyrodniczy w Lublinie oraz Fundację „OIC Poland”, a także z indywidualnego wsparcia pod okiem mentorów. W trakcie programu zespoły opracowały swoje Business Model Canvas, stworzyły szczegółowe persony klientów oraz ścieżki dotarcia. Weryfikowali rynkowo założenia dla swojego, planowanego biznesu. Ponadto, zespoły przygotowały profesjonalne prezentacje i pitche. W sumie ponad 20 godzin wsparcia biznesowego przyniosło widoczne rezultaty podczas finałowej gali.

białe statuetki za pierwsze III miejsca konkursuNa scenie zaprezentowano innowacyjne rozwiązania wpisujące się w co najmniej jedną z inteligentnych specjalizacji Miasta Lublin określonych w Strategii Lublin 2030 tj.: przemysł motoryzacyjny i maszynowy, zdrowe społeczeństwo, inteligentne sieci i ICT, zautomatyzowane przetwórstwo spożywcze i żywność funkcjonalna, procesy chemiczne i produkty chemii specjalistycznej,  nowoczesne usługi biznesowe. Pomysły oceniane były przez zespół ekspertów, w skład którego wchodzili:

• prof. dr hab. Adam Waśko – prorektor ds. rozwoju uczelni Uniwersytetu Przyrodniczego w Lublinie,
  • dr hab. inż. Dariusz Czerwiński – prorektor ds. ogólnych i rozwoju Politechniki Lubelskiej,
  • dr hab. Zbigniew Pastuszak – prorektor ds. rozwoju i współpracy z gospodarką UMCS,
  • dr hab. n. med. Jarosław Dudka – prorektor ds. współpracy z otoczeniem społeczno-gospodarczym Uniwersytetu Medycznego w Lublinie,
  • Monika Król – zastępca dyrektora ds. rozwoju przedsiębiorczości, przemysłów kreatywnych, współpracy z biznesem i projektów międzynarodowych Urzędu Miasta Lublin,
  • Marcin Bielówka – partner zarządzający INNOventure,
  • dr Ewelina Iwanek – prezes zarządu Fundacji „OIC Poland”,
  • Agata Koprowska – ekspert ds. oceny Unicorn Hub

Nagrodzono projekty:

I miejsce, voucher o równowartości 12 000,00 zł brutto zdobył zespół MasterKOR

II miejsce i voucher o równowartości 8 000,00 zł brutto powędrował do zespołu Barlies, który zdobył również nagrodę Specjalną Unicorn Hub, tj. indywidualną konsultację z Marcinem Bielówką z INNOventure, BOX od Open Innovation House, występ na Demo Day Unicorn Hub  i możliwość zarejestrowania spółki pod adresem siedziby Fundacji, przy ul. Gospodarczej 26, w pakiecie wirtualnego biura, a także dostęp do wybranych szkoleń warsztatów w ramach Unicorn Hub.

III miejsce i voucher o równowartości 5 000,00 zł brutto przyznano pomysłodawcom Innowacyjnego Narzędzia Samoobrony dla Kobiet.

zdjęcie grupowe laureatów oraz uczestników wydarzeniaDużym sukcesem jest zajęcie II miejsca oraz Nagroda Specjalna Unicorn Hub dla zespołu “Barlies”, którego autorami są Weronika Grzelak i Kinga Lewkowicz, studentki II roku studiów magisterskich na kierunku biotechnologia, Wydział Nauk o Żywności i Biotechnologii w Uniwersytecie Przyrodniczym w Lublinie. Barlies to pomysł na  żelki z młodym jęczmieniem, posiadającym wiele właściwości prozdrowotnych.

zdjęcie laureatów konkursu z Uniwersytetu Przyrodniczego w LublinieUniwersytet Przyrodniczy w Lublinie był organizatorem warsztatów z zakresu  przedsiębiorczości dla  uczestników konkursu. Warsztaty poprowadzili: dr Anna Kobiałka i dr Artur Krukowski z Katedry Ekonomii i Agrobiznesu oraz Iwona Niezgoda Dyrektor Centrum Transferu Technologii, która była jednocześnie organizatorem Konkursu Lublin Up! w imieniu Uniwersytetu Przyrodniczego w Lublinie.

Wszystkim zespołom gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

Partnerami wspierającymi konkurs byli: Unicorn Hub, Open Innovation House i INNOventure. Koordynatorem wydarzenia była Fundacja „OIC Poland” z Lublina.

fot. organizator wydarzenia