Już w czwartek, 7 kwietnia 2022r., w godzinach 8:00 – 15:00 zapraszamy na Dzień Otwarty Uniwersytetu Przyrodniczego w Lublinie pt. „Sprawdź nas w praktyce!”. W programie kilkadziesiąt warsztatów, wykładów oraz spacery po kampusie ze studentami i konkursy z nagrodami. Uroczyste otwarcie z udziałem JM Rektora, Prorektor ds. Studenckich i Dydaktyki oraz  Zastępcy Prezydenta Miasta Lublin ds. Oświaty i Wychowania zaplanowano na 9.30 w Auli Centrum Kongresowego.

Dzięki współpracy z Okręgową Komisją Egzaminacyjną w Krakowie, odbędą się prezentacje dotyczące przedmiotów maturalnych: chemii i biologii.

Wśród proponowanych zajęć są m.in.:

• Szczepienia. Dobrodziejstwo, czy zło konieczne?
  • Nowe technologie w architekturze krajobrazu
  • Azot – czarny charakter w środowisku
  • Fizyka w odnawialnych źródłach energii
  • Czy zamknięty obieg wody stanie się domeną gospodarki przyszłości?
  • Zieleń miejska jako remedium na zanieczyszczone powietrze
  • Samochodem po rolkach jak po drodze, czyli gawęda o badaniach pojazdów

Przygotowaliśmy dwa tematyczne spacery po ciekawych miejscach na kampusie – wraz ze studentami będzie można zajrzeć za drzwi laboratoriów i sal na co dzień zamkniętych dla szerszej publiczności, przewidziane są również krótkie pokazy:

• Ścieżka lekarza weterynarii – spacer po Wydziale Medycyny Weterynaryjnej
  • Ścieżka inżyniera – poznaj Centrum Innowacyjno-Wdrożeniowe Nowych Technik i Technologii

Zapraszamy również na spotkania z doradcą zawodowym, który może przekazać potrzebne informacje do podjęcia decyzji o wyborze dalszej drogi kształcenia.

Od godziny 8:00 do 15:00 na parterze budynku AGRO II przy ul. Akademickiej 15 będzie działał punkt informacji rekrutacyjnej prowadzony przez Biuro Rekrutacji i Promocji Kształcenia, na którym będą dostępne informatory z ofertą studiów na rok akademicki 2022/2023 oraz będzie można porozmawiać o rekrutacji na studia zarówno z pracownikami, jak i ze studentami reprezentującymi różne Wydziały i organizacje studenckie działające na Uniwersytecie.

Biorąc pod uwagę nasze wspólne bezpieczeństwo, w tym roku zrezygnowaliśmy z części wystawowej, a na spotkania obowiązuje wcześniejsza rejestracja internetowa. Zachęcamy również do takiej rejestracji wszystkie chętne osoby indywidualne.

Szczegółowy program oraz formularze zgłoszeń znajduje się na naszej stronie internetowej: https://up.lublin.pl/rekrutacja/dzien-otwarty

Serdecznie zapraszamy do wzięcia udziału!