Ponad 1200 osób wzięło udział w Dniu Otwartym Uniwersytetu Przyrodniczego w Lublinie. 7 kwietnia 2022r. w murach Uniwersytetu gościliśmy 67 szkół na blisko 70 warsztatach organizowanych przez każdy z siedmiu Wydziałów. W trakcie wydarzenia zarówno uczniowie jak i nauczyciele mogli zapoznać się z ofertą studiów, a także z działalnością Uczelni.

Spotkanie na auli Centrum Kongresowego rozpoczął koncert Chóru Akademickiego, pod batutą prof. szt. muz. Marzeny Zofii Bernatowicz. Uroczystego otwarcia dokonał JM Rektor prof. dr hab. Krzysztof Kowalczyk, który powitał zebranych gości, a wśród nich Władze Dziekańskie, i skierował kilka słów w stronę przyszłych kandydatów na studia. Głos zabrali również Prorektor ds. Studenckich i Dydaktyki, dr hab. Urszula Kosior-Korzecka, prof. uczelni, która przedstawiła pokrótce najważniejsze fakty o Uniwersytecie, oraz Zastępca Prezydenta Miasta Lublin ds. Oświaty i Wychowania Mariusz Banach.

Dzięki współpracy z Okręgową Komisją Egzaminacyjną w Krakowie w Centrum Kongresowym odbyły się wykłady przedstawicielek OKE o tytułach „Co należy wiedzieć o egzaminie maturalnym z chemii?” oraz „Co należy wiedzieć o egzaminie maturalnym z biologii?”.

Warsztaty odbywały się w budynkach Uniwersytetu od godziny 8.00 do 16.00. Wiele z nich cieszyło się ogromnym zainteresowaniem wśród przybyłych gości. W programie pojawiły się m.in. warsztaty takie jak:

– Herbatki z owoców leśnych, uprawianych w ogrodzie i ziół – praktyczne wykonanie

– Gra miejska “Poznaj Uniwersytet Przyrodniczy w Lublinie”

– Nowe technologie w architekturze krajobrazu

– Skrzydełko czy nóżka – anatomia w pigułce

– Kolorowy świat makaronów

– Bezpieczeństwo na talerzu, czyli wszystko co powinieneś wiedzieć o higienie żywności

– O czym należy pamiętać podczas rekrutacji na studia?

– Mapa wirtualna – zrób to sam i pochwal się światu

– Oczy po mamie, talent po tacie – czyli co o DNA i dziedziczeniu cech każdy wiedzieć powinien

– Spacer po Wydziale Medycyny Weterynaryjnej ze studentami weterynarii!

Dużym zainteresowaniem cieszyły się także porady doradcy zawodowego.

Od godziny 8:00 do 15:00 na parterze budynku AGRO II działał punkt informacji rekrutacyjnej prowadzony przez Biuro Rekrutacji i Promocji Kształcenia, Centrum Dydaktyki i Spraw Studenckich. Uczniowie mogli odebrać informatory z ofertą studiów na rok akademicki 2022/2023 i materiały promocyjne, a także porozmawiać o rekrutacji na studia zarówno z pracownikami, jak i ze studentami reprezentującymi różne Wydziały i organizacje studenckie działające na Uniwersytecie.

Serdecznie dziękujemy wszystkim za zaangażowanie i obecność na wydarzeniu. Mamy nadzieję, że z przyszłymi kandydatami na studia zobaczymy się w murach Uniwersytetu już w październiku!

fot. Alicja Jaroszewska/DKiWA
TVP3 LUBLIN, "Panorama Lubelska", z dn. 7.04.2022 r.