25 kwietnia br., w Centrum Kongresowym Uniwersytetu Przyrodniczego w Lublinie odbył się Dzień Kariery 2023.  Stoiska pracodawców i instytucji publicznych cieszyły się dużym zainteresowaniem wśród poszukujących ofert staży, pracy i praktyk.

Uroczyste otwarcie odbyło się z udziałem władz Uczelni, przedstawicieli województwa i miasta: Rektor Uniwersytetu Przyrodniczego w Lublinie – prof. dr hab. Krzysztof Kowalczyk, Wicewojewoda Lubelski – Bolesław Gzik, Wicemarszałek Województwa Lubelskiego – Zbigniew Wojciechowski oraz Zastępca Prezydenta Miasta Lublin ds. społecznych – Monika Lipińska.

Wydarzenie przyciągnęło uwagę studentów i absolwentów lubelskich uczelni. Osoby poszukujące pracy mały szansę na bezpośredni kontakt z ponad 50 pracodawcami oferującymi zróżnicowane miejsca zatrudnienia, praktyk zawodowych oraz staży. Porad dotyczących rynku pracy udzielali również doradcy zawodowi.

Dzień Kariery 2023 został zorganizowany dzięki współpracy Działu Kształcenia Praktycznego i Ustawicznego Uniwersytetu Przyrodniczego w Lublinie z Miejskim Urzędem Pracy w Lublinie.

Tekst: dr Renata Reszka-Dyrka
Zdjęcia: Alicja Jaroszewska / DRiP

lublin.tvp.pl. "Panorama Lubelska" z dn. 25.04.2023 r. (wypowiedź JM Rektora Krzysztofa Kowalczyka, czas od 01:01)
Zobacz
lublin.tvp.pl, "Panorama Lubelska" z dn. 25.04.2023 r. ( wypowiedź dr Renaty Reszki-Dyrki, czas od 00:40)
Zobacz
centrum.fm z dn. 25.04.2023 r.
Zobacz
radio.lublin.pl z 25.04.2023 r.
Zobacz
radio.lublin.pl z dn. 25.04.2023 r.
Zobacz
lublin.tvp.pl, Program "Poranek Między Wisłą i Bugiem" z dn. 24.04.2023 r. (czas od 01:42)