Dzień informacyjny partnerstwa ds. biogospodarki – konkursy 2023
30 marca 2023 r. w Warszawie odbędzie się spotkanie z przedstawicielami europejskiego partnerstwa ds. biogospodarki (Circular Bio-based Europe JU), Konsorcjum Bio-przemysłu (Bio-based Industries Consortium, BIC) oraz wysokich przedstawicieli Komisji Europejskiej. Zapraszamy na to wydarzenie wszystkie polskie organizacje związane z rozwojem cyrkularnej biogospodarki.
W tym dniu, zaproszeni goście m.in.:
- opowiedzą o szczegółach tematów konkursowych na 2023 rok na finansowanie projektów w obszarze cyrkularnej biogospodarki
- zaprezentują przedpremierowo raport nt. potencjału polskiej biogospodarki (BIC)
- zaproszą zainteresowane polskie firmy, instytuty, uczelnie oraz inne organizacje do udziału w stacjonarnym dniu informacyjnym i wydarzeniu networkingowym w Brukseli 20 kwietnia br.
- oraz odpowiedzą na Państwa pytania podczas wielu okazji do rozmów i networkingu.
- Szczegółowy program jest dostępny na stronie TUTAJ
Wydarzenie ma charakter nieodpłatny. Rejestracja na spotkanie trwa do 26 marca br. lub wyczerpania miejsc i jest obowiązkowa pod tym LINKIEM.
Szczegółowe informację można uzyskać na stronie Wydarzenia.
Biogospodarka, jest strategicznym kierunkiem rozwoju gospodarczego z uwagi na jej potencjał do zastępowania produktów i procesów opartych na paliwach kopalnych – produktami i procesami opartymi na produktach pochodzenia biologicznego. Partnerstwo Circular Bio-Based Europe JU to wspólne przedsięwzięcie Komisji Europejskiej i Konsorcjum Bio-przemysłu (Bio-based Industried Consortium, BIC) ustanowione w ramach ramowego programu badań i innowacji Horyzont Europa w celu rozwoju biogospodarki poprzez: rozszerzenie zrównoważonego pozyskiwania i przekształcania biomasy w bioprodukty, skoncentrowanie się na technologiach wykorzystywanych w biorafineriach oraz stosowanie modelu gospodarki o obiegu zamkniętym, w tym: wykorzystanie odpadów biologicznych z rolnictwa, przemysłu i sektora komunalnego. Partnerstwo stawia sobie za cel rozwijanie i wdrażanie nowych, innowacyjnych rozwiązań bioprzemysłowych na poziomie regionalnym, w tym również na terenach wiejskich w celu ożywienia i wzmocnienia potencjału rozwojowego tych obszarów.