Dwie nowe współprace UP w Lublinie

24 czerwca 2024 r. w Uniwersytecie Przyrodniczym w Lublinie zawarto dwa nowe porozumienia, zapewniające dalszy rozwój zarówno uniwersytetu, jak i jego nowym współpracownikom.

Pierwsza umowa podpisana została z Wojewódzkim Inspektoratem Ochrony Roślin i Nasiennictwa w Lublinie. Zakłada ona między innymi:
– wzajemny udział w pracach i projektach naukowo-badawczych realizowanych przez obie strony,
– współorganizacja imprez okolicznościowych,
– podejmowanie wspólnych przedsięwzięć edukacyjnych,
– realizacja praktyk zawodowych przez studentów UP w Lublinie w WIORiN w Lublinie.

W imieniu WIORiN umowę podpisała dr hab. Teresa Wyłupek, natomiast UP w Lublinie reprezentował prorektor ds. nauki i współpracy z zagranicą prof. dr hab. Bartosz Sołowiej.

Druga współpraca została zawiązana z wrocławską firmą Termo-Unitech, której profil działania związany jest głównie z urządzeniami i instalacjami energetycznymi. Niektóre z punktów umowy zakładają:
– wytypowanie i wskazanie spółce kadry naukowej uczestniczącej ze strony Uniwersytetu w procesie wsparcia merytorycznego w projektowaniu i nadzorze merytorycznym budowy instalacji,
– wybudowanie i przeprowadzenie w laboratorium UP w Lublinie modułu podstawowego instalacji, niezbędnych do wyznaczenia parametrów potrzebnych do zrealizowania wsparcia merytorycznego w projektowaniu instalacji.

W imieniu Termo-Unitech umowę podpisał Ryszard Łabanowicz – prezes zarządu. Uniwersytet Przyrodniczy w Lublinie ponownie reprezentował prorektor ds. nauki i współpracy z zagranicą prof. dr hab. Bartosz Sołowiej.

fot. Damian Bartnik /DRiP