5 kwietnia 2023 r. dr hab. Teresa Wyłupek z Zakładu Studiów Krajobrazowych i Gospodarki Przestrzennej (Wydział Agrobioinżynierii) Uniwersytetu Przyrodniczego w Lublinie została powołana przez Ministra Edukacji i Nauki – Przemysława Czarnka – w skład zespołu doradczego do spraw programów „Społeczna odpowiedzialność nauki” oraz „Społeczna odpowiedzialność nauki II”.

Przedmiotem wyżej wymienionych programów jest wsparcie podmiotów systemu szkolnictwa wyższego i nauki oraz innych jednostek organizacyjnych działających na rzecz upowszechniania nauki. Ma się to odbywać poprzez pomoc w realizacji projektów mających na celu popularyzację nauki oraz projektów związanych z utrzymaniem zasobów bibliotecznych o istotnym znaczeniu dla nauki lub jej dziedzictwa. Więcej na ten temat można znaleźć tutaj.

Serdecznie gratulujemy!