21 -26 listopada 2022 roku w Uniwersytecie Przyrodniczym w Lublinie na zaproszenie Szkoły Doktorskiej, gościł dr hab. Luis Inostroza reprezentujący Institute of Geography, The Ruhr-University, Bochum (Niemcy) oraz Mendel University in Brno (Czechy).

W ramach wizyty dr hab. Luisa Inostrozy odbyły się następujące wydarzenia:

• Seminaria naukowe z doktorantami Szkoły Doktorskiej
  • Warsztaty dla studentów
  • Wykład popularnonaukowy dla mieszkańców Lublina: „Usługi ekosystemowe, a korzyści dla społeczeństwa”.
  • Warsztaty skierowane do pracowników Urzędu Miasta Lublin
  • Udział w pracach badawczo–naukowych realizowanych w Katedrze Hydrobiologii i Ochrony Ekosystemów

Tematyka zajęć prowadzonych przez profesora wizytującego dotyczyła identyfikacji i wyceny usług ekosystemowych dostarczanych przez zieloną i niebieską infrastrukturę miasta Lublin oraz aspektów związanych z przygotowaniem i publikowaniem prac naukowych w prestiżowych czasopismach naukowych.

Łącznie we wszystkich wydarzeniach uczestniczyło około 200 osób.

Wizyta została zrealizowana przy wsparciu finansowym Gminy Lublin, w ramach Programu „Visiting Professors in Lublin” – Edycja I.

Szczegółowy program wizyty oraz pełna dokumentacja fotograficzna dostępne są na stronie: