27.09.2022r. podczas I posiedzenia Rady Naukowej ds. Ochrony Środowiska przy Lubelskim Węglu Bogdanka S.A. dr hab. Grzegorz Grzywaczewski, prof. Uczelni został wybrany na jej Przewodniczącego. Zadaniem Rady jest wspomaganie spółki w działaniach proekologicznych.

Rada to organ opiniująco-doradczy dla spółki w zakresie działań dotyczących ochrony środowiska. Analizie będą poddawane działalność bieżąca, ale i plany projektowe. Członkowie rady to wybitni naukowcy, a ponadto reprezentanci lokalnego środowiska, w szczególności ośrodków akademickich, instytucji samorządowych czy organizacji pozarządowych. Funkcjonowanie gremium to społeczna działalność na rzecz lokalnego środowiska przyrodniczego.

Warto również dodać, że w tej Radzie zasiada aż 6 naukowców, którzy na co dzień pełnią obowiązki służbowe w Uniwersytecie Przyrodniczym w Lublinie i jednocześnie angażują się w działania na rzecz ochrony środowiska realizowane przez Spółkę. Na szczególną, pierwszą kadencję z Uniwersytetu powołano: dr. hab. Grzegorza Grzywaczewskiego, prof. uczelni; dr. hab. Magdalenę Pogorzelec, prof. uczelni; dr. hab. inż. Alinę Kowalczyk-Juśko, prof. uczelni; dr. hab. Grażynę Żukowską, prof. uczelni; dr. hab. Ignacego Kitowskiego, prof. uczelni i dr. hab. inż. Jacka Kapicę, prof. uczelni.

Serdecznie gratulujemy Profesorowi Grzegorzowi Grzywaczewskiemu i życzymy powodzenia w pełnieniu funkcji Przewodniczącego Rady Naukowej.