Biuletyn informacyjny projektu ACTT4Cosmetics jest już dostępny!

Biuletyn informacyjny projektu ACTT4Cosmetics*, w którym udział bierze Uniwersytet Przyrodniczy w Lublinie, to narzędzie, które będzie na bieżąco informować Cię o aktualnej sytuacji w branży kosmetycznej w zakresie zagadnień związanych z transformacją ekologiczną i cyfrową!

Pierwsze wydanie biuletynu poświęcono tematowi CleanTech – oto przegląd poruszonych zagadnień:

• Działania pozytywne dla klimatu (Climate positive action)
  • Formuła bezwodna (Waterless Formulation)
  • Składniki pochodzenia biologicznego (Biobased Ingredient)
  • Opakowania (Packaging)
  • Technologia
  • Ustawodawstwo
  • Wydarzenia

Kolejny biuletyn pojawi się na nowej stronie projektu ACTT4Cosmetics, a jego premiera nastąpi już za kilka tygodni.

*projekt ACTT4Cosmetics –  Improve Interconnected innovation ecosystems supporting Actions for Citizen awareness and Twin Transition in the entire cosmetic value chain, ma na celu wzmocnienie współpracy między europejskimi ekosystemami kosmetycznymi i zachęcenie do wdrażania wspólnych innowacji, aby sprostać głównym wyzwaniom ekologicznym, cyfrowym i społecznym. Partnerzy ACTT4Cosmetics w ciągu najbliższych pięciu lat, dysponując budżetem 3,6 mln euro, współfinansowanym przez Unię Europejską w ramach programu „Horyzont Europa”, zaproponują program wspólnych działań skupionych wokół europejskich grup roboczych w celu opracowania czternastu innowacyjnych rozwiązań odpowiadających na główne wyzwania w obszarze transformacji ekologicznej i cyfrowej oraz podnoszenia świadomości konsumentów i obywateli.

Partnerem wspierającym Uniwersytet Przyrodniczy w Lublinie w realizacji działań w ramach projektu jest Urząd Marszałkowski Województwa Lubelskiego.

Pobierz Biuletyn Informacyjny
Zobacz

Więcej informacji na temat projektu uzyskać można w Biurze Projektów Międzynarodowych ().

Sfinansowane ze środków UE. Wyrażone poglądy i opinie są jedynie opiniami autora lub autorów i niekoniecznie odzwierciedlają poglądy i opinie Unii Europejskiej lub EISMEA. Unia Europejska ani EISMEA nie ponoszą za nie odpowiedzialności.