18 maja 2022 r. startuje Akademia Młodego Zielarza!

To inicjatywa powstała we współpracy Wydziału Ogrodnictwa i Architektury Krajobrazu z Gminnym Ośrodkiem Kultury w Fajsławicach, mająca na celu wzbudzenie ciekawości i zainteresowania roślinami zielarskimi wśród dzieci i młodzieży z województwa Lubelskiego.

Cykl prelekcji i warsztatów w plenerze poświęcony jest roślinom zielarskim, umiejętności ich rozpoznawania w naturalnych siedliskach oraz jak korzystać z ich dobrodziejstw zgodnie z naturą.

Uczestnicy zapoznają się z cennymi zasobami roślin zielarskich i aromatycznych Gminy Fajsławice, poznają pożyteczne gatunki ziół występujące w ich miejscowościach i okolicy.

Uczestnictwo w warsztatach da dzieciom i młodzieży praktyczną wiedzę, która pozwoli im na założenie własnych zielników.

Prowadzącą jest dr hab. Agnieszka Najda, prof. uczelni (Katedra Warzywnictwa i Zielarstwa, Wydział Ogrodnictwa i Architektury Krajobrazu) oraz Magdalena Nowacka — Zielarz Fitoterapeuta.

Wydarzenie rozpocznie się 18 maja 2022 r. i potrwa trzy dni: środa-piątek, w godz. 10.00-13.00, miejsce: GOK w Fajsławicach; ogród ziołowy CPPL w Boniewie.

Szczegóły na plakacie:

plakat wydarzenia Akademia Małego Zielarza

plakat w formacie PDF (.pdf / 2,61MB)