Roślinna perfumeria – od rośliny do zapachu

Opis:  Czy zastanawialiście się jak powstają perfumy lub w jaki sposób pozyskuje się substancje zapachowe? A może chcielibyście je sami przygotować? Dowiecie się jak to zrobić na naszych zajęciach. Olejki eteryczne stosowane były bowiem w celach leczniczych i profilaktycznych od tysięcy lat i od dawna pozyskiwane były z roślin produkujących je m.in. po to aby przywabić owady zapylające i odstraszyć szkodniki. My możemy wykorzystać te cenne substancje  zarówno w kosmetyce, jak i fitoterapii. Aromaterapia wykorzystuje wiedzę zarówno o wpływie zapachu na stan emocjonalny i samopoczucie człowieka, jak również inne ich właściwości (np. bakteriobójcze, przeciwzapalne, rozkurczające, rozgrzewające). Jak leczyć się zapachem i ciekawie i z pożytkiem wykorzystać roślinne substancje zapachowe dowiecie się  również na naszych zajęciach.

Opis: Barbara Kołodziej

Liczba osób: 30

Lokalizacja: Uczelnia  (Katedra roslin Przemysłowych i Leczniczych, ul. Akademicka 15)

Czas trwania: 45 min.