Chemiczny niezbędnik maturzysty

Opis: Celem warsztatów jest pokazanie wszystkim uczniom jak kolorowa może być chemia i jak piękne wzory potrafi malować. Warsztaty mają również na celu przełamanie niechęci młodzieży do chemii jako nauki trudnej i niezrozumiałej. Uczestnicy warsztatów będą mogli samodzielnie wykonać reakcje otrzymywania różnych kolorowych związków nieorganicznych, których właściwości chemiczne są przedmiotem pytań maturalnych. Mamy nadzieję, że po warsztatach laboratoryjnych rozwiązanie zadań doświadczalnych nie będzie problemem a wręcz przyjemnością. Zapraszamy więc w krainę kolorowych reakcji chemicznych.

Prowadzący: Jadwiga Stachowicz

Liczba osób: 34

Lokalizacja: Uczelnia
Czas trwania: 60-120 min