Studenckie Koło Naukowe Dietetyków z edukacją żywieniową dla najmłodszych

Studenckie Koło Naukowe Dietetyków działające w ramach Wydziału Nauk  o Żuwności i Biotechnologii  w ramach edukacji żywieniowej dzieci przeprowadziło w ostatnich dniach zajęcia dla najmłodszych dotyczące zdrowego żywienia.

17 października br.  studenci  odwiedzili Szkołę Podstawową nr 21 im. Królowej Jadwigi w Lublinie. Z prelekcją "Jem kolorowo, ale zdrowo".  Uczestniczyli w niej uczniowie klas I-III, którzy mogli dowiedzieli się dzięki temu więcej na temat prawidłowego odżywiania się dzieci oraz doboru odpowiednich produktów w diecie.

20 października br. podobne spotkanie odbyło się w Przedszkolu nr 3 przy ul. Kochanowskiego w Lublinie. W trzech grupach dzieci nauczyły się dobierać produkty przy komponowaniu zdrowego śniadania oraz miały okazję wcielić się w rolę dietetyków.

[fot. K. Banach]