Konkurs Via Bruksela – do wygrania staże w Parlamencie Europejskim

Organizatorem konkursu stażowego "Via Bruksela" jest Biuro Posła do Parlamentu Europejskiego Krzysztofa Hetmana z siedzibą w Lublinie, ul. Chopina 31. Celem konkursu jest promowanie wiedzy na temat Unii Europejskiej i jej instytucji, zapoznanie młodych ludzi ze specyfiką pracy w Parlamencie Europejskim oraz umożliwienie im zdobycia doświadczenia zawodowego. Konkurs skierowany jest do studentów i absolwentów wszystkich uczelni województwa lubelskiego.

Aby wziąć udział w konkursie, należy przygotować rozprawkę w języku polskim na temat: "Europa po Brexicie. Początek końca czy też szansa na wzmocnienie integracji?". Objętość pracy nie może przekroczyć tysiąca (1000) słów.
Autorzy sześciu najciekawszych prac zostaną zaproszeni na rozmowę kwalifikacyjną. Finalniej zostaną wyłonione dwie osoby – laureaci płatnych staży w Parlamencie Europejskim.

[ Regulamin konkursu ]