Certyfikat “Uczelnia odpowiedzialna społecznie” dla UP w Lublinie

Miło nam poinformować, że Uniwersytet Przyrodniczy w Lublinie otrzymał od Fundacji DKMS Bazy Dawców Komórek Macierzystych Polska wyróżnienie “Uczelnia odpowiedzialna społecznie”.

W projekcie “Powiedz AAAaaa” za organizację akcji rejestracji potencjalnych Dawców szpiku kostnego na naszej Uczelni odpowiedzialna była Joanna Przygodzka, studentka kierunku ochrona środowiska, I stopień studiów. W rezultacie prowadzonych działań zarejestrowano 93 potencjalnych Dawców.

Uczelnia wsparła już dwukrotnie akcję rejestracji potencjalnych Dawców wśród społeczności akademickiej.

Fundacja DKMS Baza Dawców Komórek Macierzystych Polska działa w Polsce od 2008 roku jako niezależna organizacja non-profit. Posiada również status Organizacji Pożytku Publicznego.