Najlepsze projekty UP w Lublinie podczas XII Lubelskiego Festiwalu Nauki
30 października br. podczas posiedzenia Senatu Uczelni nastąpiło wręczenie nagród za najlepsze projekty Uniwersytetu Przyrodniczego w Lublinie prezentowane podczas XII Lubelskiego Festiwalu Nauki.
JM Rektor, prof. dr hab. Marian Wesołowski wraz z prorektorem ds. organizacji i kadr, prof. dr hab. Andrzejem Borowym wręczyli pamiątkowe dyplomy oraz nagrody kierownikom najlepszych projektów prezentowanych na Pikniku Naukowym:
– I miejsce: dr inż. Renata Jóźwik – Wydział Ogrodnictwa i Architektury Krajobrazu
Projekt: „Nasz krajobraz”: składał się z kilku części, a wśród uczestników największą popularnością cieszyła się „W ogrodach Wersalu” – na tle wizerunku ogrodów Wersalu robione były zdjęcia z rekwizytami, które na bieżąco drukowano i wręczano fotografowanym.
– II miejsce: dr inż. Katarzyna Kmieć – Wydział Ogrodnictwa i Architektury Krajobrazu
Projekt: „Pryskać nie pryskać…Oto jest pytanie!”: składał się z kilku części, a wśród najmłodszych dużą popularnością cieszyły się zawody sprawnościowe z wykorzystaniem sprzętu używanego w ochronie roślin.
W realizację projektu zaangażowani byli członkowie SKN Ochrony Roślin "SKOR": Jarosław Iskra, Anna Majdan, Anna Lewicka, Jarosław Mikołajewicz, Ewa Bara i Krzysztof Przypis ze wsparciem opiekuna koła dr Marka Kopackiego.
– III miejsce: mgr inż. Jarosław Tatarczak – Wydział Inżynierii Produkcji
Projekt: „Technologia druku 3d”: uczestnicy mogli zapoznać się z budową i działaniem drukarki 3d oraz stworzyć własny model 3d i poczęstować się ciasteczkiem w kształcie loga naszej Uczelni, z foremki wydrukowanej w tym celu na drukarce 3D.
Jury przeprowadzając ocenę projektów piknikowych oparło się na następujących kryteriach, które oceniło w skali od 1 do 3 punktów: nowość, niepowtarzalność w stosunku do innych projektów, aranżacja stoiska, interaktywność projektu, jakość obsługi stoiska i zaangażowanie, promocja projektu. Zwycięski projekt zgromadził 52 punkty na 54 możliwe, a dwa kolejne odpowiednio: 49 i 46 punktów.
Na ręce Dziekanów oraz dyrektora Biblioteki Głównej przekazane zostały dyplomy oraz upominki dla koordynatorów projektów za najlepsze projekty Wydziałowe, wybrane przez koordynatorów Wydziałowych:
Wydział Agrobioinżynierii:
„Edukacyjne zwiedzanie świata z Misiem Podróżnikiem” – kierownik dr Anna Mazurek-Kusiak
Wydział Medycyny Weterynaryjnej:
„Kleszcze atakują! Zbrodnie małych wampirów” – kierownik dr Monika Roczeń-Karczmarz
Wydział Biologii i Hodowli Zwierząt:
„Co mówią do nas nasze domowe zwierzaki?” – kierownik dr inż. Wanda Krupa
Wydział Ogrodnictwa i Architektury Krajobrazu:
"Rozmnażanie roślin in vitro" – kierownik dr inż. Marzena Parzymies
Wydział Inżynierii Produkcji:
„Czy możemy zobaczyć ciepło?” – kierownik mgr inż. Jarosław Tatarczak
Wydział Nauk o Żywności i Biotechnologii:
„Tajniki kuchni molekularnej” – kierownik dr inż. Anna Okoń
Biblioteka Główna:
"Ginące zawody w Polsce" – kierownik mgr Anna Starek
Gratulujemy wszystkim nagrodzonym i mamy nadzieję na równie wartościowe i ciekawe projekty festiwalowe w kolejnym roku!
—
tekst i foto: BPU