Ogród na ścianie. Eksperyment Uniwersytetu Przyrodniczego

Uniwersytet Przyrodniczy w Lublinie stworzył eksperymentalną zieloną ścianę z ponad dwudziestoma gatunkami roślin. Zewnętrzny ogród wertykalny został zamontowany na ścianie rektoratu uczelni. To pierwsza taka inicjatywa w Lublinie. Będzie wykorzystywana nie tylko w celach dekoracyjnych, ale także naukowych.

Ma 6 metrów wysokości, jest zamontowany na elewacji budynku Uniwersytetu Przyrodniczego i zasilany wodą. Rośnie w nim ponad 20 gatunków roślin. To tzw. zewnętrzny wertykalny ogród.

Zielona ściana to eksperyment. Studenci będą sprawdzać, jak w określonych warunkach atmosferycznych będą zachowywać się różne gatunki od poziomek po lawendę. Rośliny są umieszczone w specjalnych filcowych kieszeniach, w których znajduje się bryła ziemi.

[ Materiał na stronie TVP Lublin ]