Bezpieczne stojaki rowerowe

Wpisując się w trwający Europejski Tydzień Zrównoważonego Transportu (16-22.09.15), Uniwersytet Przyrodniczy w Lublinie udostępnił na swoim terenie bezpieczne stojaki rowerowe.

Stojaki mają formę odwróconego U, co pozwala w wygodny sposób na przypięcie rowerów za ramę, utrudniając tym samym znacznie ich kradzież. Pierwsze stojaki stanęły przy ulicy Akademickiej, obok budynków Rektoratu, Biblioteki Głównej oraz Collegium Veterinarium.  Kolejne będą montowane wkrótce.

Collegium Veterinarium

Rektorat

Na temat preferencji lokalizacji stojaków rowerowych pracownicy i studenci mogli wypowiedzieć się w specjalnej ankiecie, którą UP w Lublinie udostępnił w maju na swoich stronach internetowych. Ankieta była związana z akcją „Rowerem na Uczelnię”, promującej ten środek transportu w środowisku akademickim Lublina przy współpracy z Urzędem Miasta Lublin. [więcej na temat akcji] Uniwersytet Przyrodniczy w Lublinie, zgodnie ze swoją misją, stara się wspierać inicjatywy mające na celu promocję zdrowego stylu życia.

Mamy nadzieję, że nowe stojaki dobrze posłużą wszystkim rowerzystom!