Zwycięstwo w Regatach Kajakowych

7 czerwca  2015 r.  w Sernikach zostały rozegrane II Regaty Kajakowe pomiędzy  Uniwersytetem Przyrodniczym w Lublinie, a Uniwersytetem Marii Curie-Skłodowskiej. Patronat honorowy nad wydarzeniemi objęli JM Rektorzy obu Uniwersytetów: prof. dr hab. Marian Wesołowski i prof. dr hab. Stanisław Michałowski.

Do zawodów zgłosiło się 11 osad z Uniwersytetu Przyrodniczego w Lublinie (w tym 2 osady rezerwowe) oraz 9 osad z Uniwersytetu Marii Curie Skłodowskiej. Studenci startowali w 3 kategoriach: osad kobiecych, osad męskich oraz osad mieszanych, na trasie ok. 3 km. Start miał miejsce w Wólce Rokickiej, zaś meta to stanica w miejscowości Serniki.

Zwycięzcą  regat w klasyfikacji drużynowej został ponownie Uniwersytet Przyrodniczy w Lublinie.

Klasyfikacja indywidualna poszczególnych osad:

Osada Kobieca:
           I Miejsce: Paulina Serkowska i Joanna Niezgoda reprezentujące Wydz. Medycyny Weterynaryjnej UP w Lublinie
           II Miejsce: Aleksandra Gryd i Agata Wiertel  reprezentujące Wydz. Biologii i Hodowli Zwierząt UP w Lublinie
           III Miejsce: Katarzyna Szafranek i Agata Litwińska z UMCS

Osada Męska:
            I Miejsce:  Andrzej Stawarski i Mateusz Koza z Wydz. Inżynirii Produkcji UP w Lublinie
            II Miejsce: Paweł Pik i Jakub Szopa z Wydz. Agrobioinżynierii  UP w Lublinie
            III Miejsce: Paweł Stępień i Wojciech Wilczak z  Wydz. Inżynierii Produkci  UP w Lublinie
Osada Mieszana:

I Miejsce: Anna Bojanek i Marek Zięba reprezentujący oboje  Wydz. Inżynierii Produkcji UP w Lublinie
            II Miejsce: Alicja Oleszek i Maciej Lorenz z  Wydz. Medycyny Weterynaryjnej UP w Lublinie
            III Miejsce: Anna Hoduń i  Jerzy Leśniak reprezentujący UMCS

Zwycięzcy zostali nagrodzeni Pucharami i medalami ufundowanymi przez Wójta Gminy Serniki – Stanisława Marzędę, a wszytskim uczestnikom wręczono okolicznościowe medale.

W dekoracji zwycięzców brali udział m.in.

– mocno dopingujący studentów prorektor ds. organizacji i kadr, prof. dr hab. Andrzej Borowy,

– mający ogromną satysfakcję ze startów swoich podopiecznych (w zawodach startowało ośmiu studentów z Wydziału Inżynierii Produkcji)  dziekan, prof. dr hab. Andrzej Marczuk

– kierownik SWFiS mgr Lechosław Kawecki.

Organizatorem ze strony Uniwersytetu Przyrodniczego w Lublinie i opiekunem zawodników był mgr Jacek Szyłejko,  z-ca kier. SWFiS.

Po spływach rywalizacyjnych wszystkich sołectw odbył się również spływ rekreacyjny, w którym wzięli udział chętni samorządowcy oraz mieszkańcy Gminy Serniki.

———–

Tekst: Jacek Szyłejko