Wystawa „The Happy Danes”

Od 18 maja br. w Uniwersytecie Przyrodniczym w Lublinie można zwiedzać wystawę „The Happy Danes”. Wystawa jest organizowana w ramach akcji "Rowerem na Uczelnię", przy współpracy z Ambasadą Danii.

Wystawa to próba odpowiedzi na pytanie, dlaczego Duńczycy należą do najszczęśliwszych nacji na świecie? Powstała w wyniku prac duńskiego instytutu badawczego The Happiness Research Institute w Kopenhadze. Do najważniejszych, ośmiu przyczyn szczęścia Duńczyków zaliczono m.in.: wysoki poziom zaufania, gwarancję wysokiego poziomu bezpieczeństwa w porównaniu z innymi państwami,  dobre warunki i wysoką jakość pracy oferowaną pracownikom, demokrację, czy  społeczne zaangażowanie obywateli.

Wystawę można zwiedzać do 24 maja br. w holu budynku Collegium Agronomicum (ul. Akademicka 15) Uniwersytetu Przyrodniczego w Lublinie.

W następnych tygodniach wystawa odwiedzi inne lubelskie uczelnie.

[Więcej informacji o akcji "Rowerem na Uczelnię"]