Debata „Pracodawcy vs. studenci”

W dniu 10 marca 2015 roku w  Centrum Innowacyjno-Wdrożeniowego Nowych Technik i Technologii w Inżynierii Rolniczej Uniwersytetu Przyrodniczego w Lublinie  odbyła się Debata Studencka pt. „Pracodawcy vs. studenci”.

Było to przedsięwzięcie organizowane wspólnie przez dwa Studenckie Koła Naukowe działające na Wydziale Inżynierii Produkcji: SKN Zarządzania i Ergonomii oraz SKN Transportu i Spedycji. Gościem Honorowym  wydarzenia był dr Jerzy Miszczak – Wiceprezes Krajowej Izby Gospodarczej.

Przybyło także wielu innych przedsiębiorców, m.in z firm:

Domo-System Sp.J.,  Q&R Polska Sp. z o.o.,  Abaks System Sp.J., Roto Frank Sp. z o.o., Stalma S.A., MISTOM – AL, P.W. TECHSAM Woch Sp.J., SMF Poland Sp. z o.o.

Gościliśmy również przedstawicieli instytucji: Fundacja Rozwoju Lubelszczyzny, Lubelska Izba Rzemieślnicza, Lubelskie Forum Pracodawców.

Spotkanie to było niepowtarzalną okazją do wymiany poglądów pomiędzy wchodzącymi na rynek pracy aktywnymi młodymi ludźmi oraz pracodawcami. Ludzie biznesu przekonywali młodych do przedsiębiorczości i podejmowania inicjatywy już na wczesnych latach studiów. Uczestnicy  debaty  mogli  wymieniać opinie, wzajemne oczekiwania i dyskutować nad możliwościami współpracy świata nauki, biznesu i studentów.

Młodzi ludzie chcą znaleźć interesującą i dobrze płatną pracę, przedsiębiorcy szukają wykwalifikowanych pracowników, a przedstawiciele szkół wyższych chcą zapewnić edukację na najwyższym poziomie. Mamy nadzieję, iż spotkanie to umożliwi wzajemną komunikację oraz ukierunkuje studentów.

——–

tekst i zdjęcia:

Agata Paluch, Przewodnicząca Studenckiego Koła Naukowego Zarządzania i Ergonomii