Zmiana polityki haseł poczty UP

Uczelniane Centrum Informatyki zmieniło politykę haseł kont pocztowych UP.

W związku z tym został wysłany do Państwa e-mail informujący o terminie wygaśnięcia hasła do poczty i konieczności ustanowienia nowego hasła. Tego typu e-maile będą się pojawiać na Państwa skrzynce pocztowej systematycznie. Podyktowane jest to polityką bezpieczeństwa poczty.

W treści informacji nie ma żadnych linków.  Zmiana hasła możliwa jest jedynie przez świadome Państwa działanie – należy zalogować się do panelu konta pocztowego (poprzez stronę uczelnianą) a następnie dokonać zmiany hasła w opcjach ustawień.

Jak dokonać zmiany hasła?

Kerio – interfejs klasyczny:

Kerio – interfejs nowoczesny:

Przykładowa treść e-maila informacyjnego:

(z adresu   – pod nazwą: "Password Policy Subsystem":)

Witaj, Webmaster Uniwersytetu Przyrodniczego w Lublinie (),

Twoje hasło w programie Kerio Connect wygaśnie za 21 dni.

Zasady bezpieczeństwa Twojej domeny wymagają zmiany hasła co 30 dni. Zaloguj się bezpiecznie w kliencie Kerio Connect i zmień jak najszybciej hasło. W przeciwnym razie nie będzie możliwe korzystanie z usług poczty e-mail.

Nowe hasło musi mieć długość przynajmniej 8 znaków oraz musi zawierać znaki z trzech z następujących typów znaków: małe litery, wielkie litery, cyfry i symbole. Hasło nie może zawierać żadnej części Twojego imienia, nazwiska ani nazwy logowania.

Ta wiadomość e-mail została wygenerowana automatycznie przez program Kerio Connect; prosimy na nią nie odpowiadać.

Pomocne:  Mocne hasło – postawowe zasady bezpieczeństwa haseł internetowych

Uczelniane Centrum Informatyki